PIOTRKOWSKA KAMIENICA

PIOTRKOWSKA KAMIENICA

2018 / Status: w_trakcie_realizacji / Klient: null

Całościowy projekt wnętrz obejmujący mieszkanie o powierzchni 85m2, zlokalizowane na 4 piętrze w oficynie kamienicy przy ulicy Piotrkowskiej w Łodzi.

więcej


Wymagające warunki, obszar ochrony konserwatorskiej, oraz duże oczekiwania zmian w obrębie mieszkania spowodowały konieczność przeprowadzenia procedury pozwolenia na budowę. W ramach działania wykonano ekspertyzę techniczną stanu technicznego stropów, projekt zmian konstrukcyjnych ścian nośnych, oraz projekty instalacji sanitarnych.
Całkowicie zmieniono układ funkcjonalny wnętrz, uzyskując optymalny efekt w zadanym, amfiladowym układzie pokoi.
W ramach projektu zadbano o najmniejsze szczegóły od doboru rozwiązań konstrukcyjnych, przez analizę metod odkrywania ceglanego muru, adaptację wentylacji oraz pionów kominowych, aż do doboru listw i uchwytów meblowych.
Aktywnie uczestniczyliśmy w procesie realizacji, na bieżąco weryfikując podejmowane zmiany przez wykonawców. Projekt okazał się bardzo owocny dzięki zaangażowaniu wszystkich stron w kręgu inwestor-projektant-wykonawca.
Szczególnie mocno cieszy nas przeprowadzony remont posadzek, gdzie udało się połączyć nietypowe kształty płytek romboidalnych, parkietu dębowego w jodełce francuskiej oraz marokańskich płytek heksagonalnych.

PIOTRKOWSKA KAMIENICA
Go to top