O nas

Jesteśmy młodą grupą architektoniczną, której celem jest czerpanie satysfakcji z uprawiania architektury oraz ciągłe doskonalenie warsztatu projektowego. Poszukujemy wymagających wyzwań prowadzących do uzyskania niecodziennych i ciekawych rozwiązań. Do każdego zadania podchodzimy indywidualnie, poszukując twórczej odpowiedzi w zadanej sytuacji projektowej. Dążymy do uzyskiwania zrównoważonych i oryginalnych koncepcji, zapewniających maksymalną funkcjonalność oraz wchodzących w dialog z kontekstem miejsca. Jednocześnie spełniamy swoje pomysły w aktywnościach z ‚pogranicza architektury’, które napędzają wszystkie nasze działania.

 

 

Jesteśmy grupą architektoniczną, której celem jest  czerpanie satysfakcji z uprawiania architektury oraz ciągłe doskonalenie warsztatu projektowego.

DOŚWIADCZENIE

Zbieraliśmy doświadczenie zawodowe w kilku pracowniach architektonicznych w kraju i za granicą. Łódź: FORMART Pracownia Architektury, Staszewscy Ziółkowscy Architekci, 3D Projekt, Lebelt PA, AR Design. Hiszpania, Walencja: NeA Arquitectos.
Dzięki różnorodnej praktyce, poznaliśmy dokładnie prowadzenie procesu projektowego od etapu koncepcji, po etapy projektu budowlanego, wykonawczego, i nadzory autorskie. Wykorzystujemy zdobytą wiedzę i umiejętności uzupełniając je o własne pomysły i kształtujące się latami poglądy projektowe. Zespół projektowy PROJEKT OFFICYNA PRACOWNIA ARCHITEKTURY funkcjonuje od 2010 roku, a formalnie działalność gospodarczą podjęliśmy w 2013 roku.
Również od 2013 roku posiadamy uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności architektonicznej bez ograniczeń.
Należymy do ŁOIA – Łódzkiej Okręgowej Izby Architektów, oraz łódzkiego oddziału SARP – Stowarzyszenie Architektów Polskich.

 

 

 

ZAKRES DZIAŁANIA

Podstawą naszej działalności jest projektowanie architektoniczne, jednak ze względu na szeroki zakres zainteresowań związanych z projektowaniem, nie ograniczamy swoich działań jedynie do projektowania architektury, wnętrz i usług architektonicznych. Rozwijamy swoje umiejętności w projektowaniu mebli, sztuki użytkowej, oraz pracy z tekstyliami. Ponadto, podstawą naszego działania jest doskonalenie warsztatu rysunkowego, który uznajemy jako fundament twórczej pracy architekta. Prowadzimy kursy rysunku architektonicznego przygotowujące do egzaminów na kierunki architektoniczne.

Dla projektowania architektonicznego prowadzimy proces inwestycyjny w każdej jego fazie, dopasowując zakres prac do każdego z projektów indywidualnie:
• doradztwo projektowe
• projekt koncepcyjny
• pozyskiwanie warunków zabudowy
• projekt budowlany i wykonawczy
• nadzory autorskie

 

W zależności od złożoności, funkcji, indywidualnych cech lub specyficznych uwarunkowań poszczególnych projektów, współpracujemy z zespołem projektantów branżowych, w specjalnościach:
• konstrukcje budowlane
• instalacje elektryczne i teletechniczne
• instalacje wentylacyjne
• instalacje wodno-kanalizacyjne
• instalacje c.o.
• konstrukcje drogowe, itd.
• projekt powykonawczy

 

Przygotowujemy projekty architektoniczne oraz dokumentacje pełnobranżowe dla funkcji o różnym stopniu skomplikowania: domy jednorodzinne, obiekty użyteczności publicznej, obiekty przemysłowe, przestrzenie publiczne itp. Wykonywane przez nas projekty w zależności od potrzeb Inwestorów uzupełniamy o dodatkowe dokumenty: kosztorysy, charakterystykę energetyczną, specyfikacje techniczne itd.

Zespół

Piotr Cegielski

Mateusz Jezapkowicz

Nagrody

2022 KOMENDA STRAŻY POŻARNEJ TORUNIU

II NAGRODA w ogólnopolskim konkursie architektonicznym SARP (nr 1025) na koncepcję modernizacji i rozbudowy budynku Komendy Wojewódzkiej PSP w Toruniu.

współpraca : AMP Michał Piech, LUMIOO Łukasz Chodorowski

2022 OSIEDLE W KROŚNIE

I NAGRODA w ogólnopolskim konkursie urbanistyczno-architektonicznym na projekt zagospodarowania nowego, modelowego, wielofunkcyjnego osiedla mieszkalnego w Krośnie.

współpraca : AMP Michał Piech, LUMIOO Łukasz Chodorowski

2022 ZIELONE WZGÓRZA w PILE

I NAGRODA w ogólnopolskim konkursie urbanistyczno-architektonicznym rekomendowanym przez SARP, na projekt zagospodarowania osiedla 'Zielone Wzgórza’ w Pile.

współpraca : AMP Michał Piech, LUMIOO Łukasz Chodorowski

2021 NOWY RATUSZ W ŁODZI

I NAGRODA w ogólnopolskim konkursie architektonicznym.

Uzasadnienie jury:
Szczególne uwzględnienie w symbolice architektury nawiązania do historycznego ratusza Nowego Miasta na placu Wolności, czym buduje ono klamrę pomiędzy współczesnością a początkiem Łodzi przemysłowej. Wyraźne, we właściwej skali, zdefiniowanie kształtu rynku NCŁ w jego północnej i wschodniej pierzei. Realność finansowo-inwestycyjną poprzez rozsądną i kreatywnie użytą prefabrykację. Nawiązanie do architektury Bramy Miasta.

współpraca : APP Draft, AMP Michał Piech, LUMIOO Łukasz Chodorowski

2016 RYNEK NOWEGO CENTRUM ŁODZI

WYRÓŻNIENIE w ogólnopolskim konkursie architektonicznym, organizowanym przez Zarząd Dróg i Transportu na „Rynek Nowego Centrum Łodzi”.

współpraca: STUDIO PROJEKTOWE SPATIUM – architekt Arkadiusz Sarlej

2015 ZIELONE DACHY

II NAGRODA w ogólnopolskim konkursie architektonicznym, organizowanym przez Urząd Miasta Łodzi na „Przebudowę budynków pofabrycznych przy ulicy Sienkiewicza 61a i 63, uwzględniającą wykonanie zielonych dachów”.

współpraca : APP Draft – architekt Monika Wojnarowska, architekt Michał Karpiński.

2009 DOM AUKCYJNY – REWITALZCJE W DYPLOMACH

III NAGRODA w Konkursie Prezydenta Miasta Łodzi “Rewitalizacja obszarów zabytkowych i ochrona zabytków na terenie Miasta Łodzi” w pracach dyplomowych studentów Politechniki Łódzkiej za rok akademicki 2008/2009.

Referencje

SYNERGIA

Od roku 2013, jako zarządcy zespołów biurowych SYNERGIA przy ulicy Wólczańskiej 128/134 oraz INTER-MAR przy ulicy Niciarnianej 6 w Łodzi, współpracujemy z architektem Piotrem Cegielskim, przedstawicielem PROJEKT OFFICYNA PRACOWNIA ARCHITEKTURY, w zakresie:

> aranżacji przestrzeni biurowych
> projektów graficznych
> projektów identyfikacji wizualnych

Na przestrzeni lat, od 2013 wykonaliśmy między innymi następujące projekty:

1. Projekt elementów identyfikacji wizualnej w biurowcu Inter-Mar przy ulicy Niciarnianej w Łodzi – realizacja w 2014r.

2. Projekt elementów identyfikacji wizualnej w biurowcu sYNERGIA przy ulicy Wólczańskiej/Kościuszki w Łodzi. Drogowskazy, znaki informujące, tablice nieruchomości itp. – realizacja w 2014r.

3. Projekt przebudowy holu wejściowego budynku A w biurowcu sYNERGIA przy ulicy Wólczańskiej/Kościuszki w Łodzi – koncepcja w 2015r.

4. Projekt aranżacji przestrzeni biurowej o powierzchni 125m2, dla potrzeb doradców finansowych w biurowcu sYNERGIA przy ulicy Wólczańskiej/Kościuszki w Łodzi. – realizacja w 2015r.

5. Projekty aranżacji przestrzeni komunikacyjnych i biurowych, wykonywanych na etapie przygotowania ofert wynajmu w biurowcu Inter-Mar przy ulicy Niciarnianej w Łodzi.Wykonaliśmy projekty powierzchni o zróżnicowanym metrażu: 60, 70, 115, 180, 250 m2. – realizacje 2015-2016r.

6. Projekt aranżacji przestrzeni biurowej o powierzchni 440m2, dla potrzeb biura konstrukcyjnego CONSOLIS w biurowcu sYNERGIA przy ulicy Wólczańskiej/Kościuszki w Łodzi. – realizacja w 2017r.

PROJEKT OFFICYNA PA wykonało dla nas opracowania projektowe dla łącznej powierzchni 3.000m2.

Polecamy niniejszą pracownię do realizacji wielobranżowych projektów biur, wnętrz biurowych, biurowców, opracowań graficznyh, identyfikacji wizualnych itp.

Pobierz PDF z referencją

VECTOR

Niniejszym pragniemy potwierdzić, iż na przestrzeni lat 2013-2016 braliśmy udział z architektem Piotrem Cegielskim (PROJEKT OFFICYNA
PRACOWNIA ARCHITEKTURY
) w następujących projektach, realizując łącznie 5.535m2 powierzchni sklepowych:

> 2013 GRATSON, 110m2, Galeria Klif (Warszawa)
> 2014 MOUNTAIN WAREHOUSE, 215m2, Outlet Park (Szczecin)
> 2014 MOUNTAIN WAREHOUSE, 265m2, Fashion House (Gdańsk)
> 2014 MOUNTAIN WAREHOUSE, 240m2, Outlet Center (Lublin)
> 2015 ESTEE LAUDER oraz CLINIQUE, 55m2, Stary Browar (Poznań)
> 2015 ORIGINS, próbniki materiałowe
> 2015 C&A, 820m2, Galeria Sanowa (Przemyśl)
> 2015 C&A, 1650m2, Silesia City Center (Katowice)
> 2016 C&A, 200m2, Atrium Felicity (Lublin)
> 2016 C&A, 1650m2, Solaris Center (Opole)
> 2016 C&A, 300m2, Galeria Siedlce (Siedlce)
> 2016 ORIGINS, 30m2, Manufaktura (Łódź)

Projekty oprócz opracowań architektonicznych obejmowały koordynację branżową w zakresie elektryki, słabych prądów, teletechniki, wod-kan, tryskaczy, sygnalizacji pożarowej, wentylacji HVAC itd. Należało również pogodzić każdorazowo różne wymagania Wynajmujących, czyli zarządców galerii handlowych, z oczekiwaniami Inwestorów. Ponadto na życzenie Inwestora były wykonywane nadzory realizacji robót czy prace nietypowe jak próbniki materiałowe, wizualizacje itp.

Możemy polecić współpracę z PROJEKT OFFICYNA PRACOWNIA ARCHITEKTURY do realizacji wnętrz komercyjnych, sklepowych w galeriach handlowych, lub lokalach użytkowych na terenie całego kraju.

Pobierz PDF z referencją

SIGIL TATTOO Andrzej Gagz / SIGIL TATTOO STUDIO 2 Wiktor Siejka

Na przełomie 2016/2017 zleciliśmy firmie PROJEKT OFFICYNA PRACOWNIA ARCHITEKTURY, wykonanie projektu wnętrz przebudowy 65m2 powierzchni mieszkalnej w wielofunkcyjne studio tatuażu. Projekt zlokalizowany jest w zabytkowej kamienicy orzy ulicy 6 Sierpnia w Łodzi. Zatrudnienie zespołu architektów okazało się kluczowe, dla sprawnej i cieszącej oko realizacji. Architekci okazali się kompetentni przez cały proces inwestycji, od początkowych faz koncepcyjnych, aż po dobór koloru fug w końcowych etapach wykonawczych.

Możemy śmiało polecić „PROJEKT OFFICYNA PRACOWNIA ARCHITEKTURY” osobom, które chcą pracować lub mieszkać w oryginalnym i autorskim wnętrzu.

Pobierz PDF z referencją

MU STUDIO Aleksandra Korszuń

W roku 2015 studio PROJEKT OFFICYNA PRACOWNIA ARCHITEKTURY, wykonało dla nas projekt koncepcyjny oraz wykonawczy przestrzeni biurowej, zlokalizowanej w zabytkowej kamienicy przy ulicy 6 Sierpnia w Łodzi. Zadaniem było przekształcenie 50m2 mieszkania w nowoczesne i wielofunkcyjne studio fotograficzne.

Projektanci z PROJEKT OFFICYNA PA wykazali potrzebne umiejętności, w trakcie tworzenia i przekonania mnie do ciekawej koncepcji, oraz należycie sprawowali nadzór nad właściwą realizacją.

Pobierz PDF z referencją

BADYLARZ / ALE KWIATEK SP. Z.O.O. Joanna Szewczuk

Niniejszym potwierdzamy, że PROJEKT OFFICYNA PRACOWNIA ARCHITEKTURY, wykonała dla nas projekt koncepcyjny, budowlany oraz wykonawczy obiektu usługowego:

Kwiaciarni zlokalizowanej w zabytkowej strefie ulicy Piotrkowskiej, na terenie dawnej farbyki Ramischa (obecnie 'Off Piotrkowska’).

Projekt obejmował uzyskanie pozwolenia na budowę, przeprowadzenia procedur urzędowych oraz opracowanie wyglądu kontenera ze szczególnym uwzględnieniem naszych wymagań, w roku 2015. Ponadto projektanci sprawowali nadzór wykonawczy nad realizacją.

Polecamy usługi PROJEKT OFFICYNA PA.

Pobierz PDF z referencją
Go to top