Na czym polega kurs

NA CZYM POLEGA KURS. JAK SIĘ DO NIEGO PRZYGOTOWAĆ?

Kursy rysunku trwają w Łodzi  od września do czerwca.
Zajęcia odbywają się raz w tygodniu i trwają 4 godziny.
Dodatkowo kursant może korzystać z darmowych zajęć raz w tygodniu!
Kursanci są zobowiązani do zapoznania się i zawarcia UMOWY UCZESTNICTWA.
Po każdych zajęciach zadawane są prace domowe, które są następnie omawiane na kolejnych zajęciach.
Technika wykonywania rysunków – ołówek na formacie 50×70 cm.
Na zajęcia należy mieć każdorazowo przygotowane kartony oraz ołówki od HB do 4B, oraz dużo zapału, cierpliwości i zaangażowania.
Prezentujemy na stronie prace uczestników z poprzednich lat.
Przygotowujemy naszych kandydatów kompleksowo.

Bierzemy pod uwagę różne wymagania, które są stawiane uczestnikom egzaminów wstępnych na konkurujących ze sobą uczelniach:

  • rysunek przestrzenny (perspektywa jedno i dwuzbiegowa)
  • podstawy rysunku postaci
  • martwa natura
  • rysunek z wyobraźni,
  • rysunek walorowy itd.

Zajęcia uzupełniane są informacjami z zakresu stylów architektonicznych, oraz podstawami czytania i rozumienia rysunków technicznych. Bazujemy na opracowanym przez nas programie zadań rysunkowych, które zostały ułożone wedle kolejnych stopni trudności oraz są wdrażane w miarę zaawansowania grupy rysunkowej. Program jest ciągle udoskonalany i ewoluuje z roku na rok.

Standardowy czas kursu to dwa semestry jednak by zwiększyć możliwość uzyskania indeksu na kierunki architektoniczne część kandydatów decyduje się na udział w kursie dużo wcześniej. Dla takich kursantów nasza pracownia przygotowała zniżki w opłatach.

Skuteczność kursu jest również uzależniona od indywidualnych predyspozycji, uzdolnień, determinacji i zaangażowania każdego z uczestników. Jeśli przejawiasz zdolności plastyczne, jesteś osobą kreatywną i pracowitą, spróbuj swoich sił!

W razie szczegółowych pytań prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy. Obejrzyj również naszą autorską galerię rysunku, którą sukcesywnie uzupełniamy o nowe, własne prace.

Go to top