POIDEŁKO

POIDEŁKO

2017 / Status: koncepcja / Klient: null

Forma poidełka została sprowadzona z naszym projekcie do połączenia w jednej bryle cech krajobrazowo-miejskich Warszawy oraz sposobu zachowania się wody w mieście.

więcej

WARSZAWA jako wyjątkowe polskie miasto posiada cechy wielkiej metropolii, z charakterystyczną sylwetą wieżowców piętrzących intensywność zabudowy w centralnej dzielnicy. To symbol wielkomiejskich ambicji miasta o niezwykle burzliwej historii. Na tym tle widoczne są jednak inne, mniejsze, ale równie obecne elementy zabudowy stolicy: odbudowana Starówka, osiedla, kamienice, muzea i kościoły. Ten barwny obraz tętniącego życiem miasta łączy się widokowo nieregularną linią DACHÓW jej zabudowy. 
     Dachy Warszawy jako pierwsze mają kontakt z WODĄ opadową, burzową ulewą, która obecna jest w mieście najintensywniej w duszne letnie dni, właśnie wtedy gdy mamy największe pragnienie. Sposób spływania wody po budynkach i dachach skojarzył nam się z kaskadowymi spadkami wysokości na rzekach i strumieniach występujących w środowisku naturalnym. 
     Niniejsza koncepcja jest próbą odnalezienia uniwersalnej formy łączącej w sobie powyższe założenia.

POIDEŁKO
Go to top