MUSEO DE CIUDAD

MUSEO DE CIUDAD

2010 / Status: koncepcja / Klient: null

Budynek w którym obecnie mieści się Muzeum Historii Walencji to historycznie zbiornik wodny dla Mislaty lub ogólny zbiornik wód pitnych w Walencji.To wyjątkowy o walorach inżynierskich obiekt, którego konstrukcja to prostokąt o wymiarach 69x43m wzbogacona o system słupowo-arkadowy.

więcej

Celem rozbudowy było takie połączenie nowej struktury z zabytkowym obiektem, aby stała się jego integralną częścią i jednocześnie nie obciążała jego starej konstrukcji. Na 3 rdzeniach rozciągnięto liniowy obiekt, o zgeometryzowanym charakterze, nawiązujący do aspektu czerpania wody. Prowadzi on bowiem przepływ ludzi z dawnego koryta rzecznego Turii w strukturę miasta, oraz przenika historyczny zbiornik wodny. Dodatkowo zastosowane materiały podkreślają główną koncepcję, nawiązując perforacjami do kropli wody w betonowych powierzchniach lub przywołując skojarzenia z erozjami w powierzchniach skał.

Funkcja obiektu stanowi rozbudowę powierzchni muzealnych, na którą składają się: strefy gastronomiczne, sale wystaw, biblioteka, powierzchnie konferencyjne.

MUSEO DE CIUDAD
Go to top