DOM W SZCZYRKU

DOM W SZCZYRKU

2018 / Status: realizacja / Klient: null

Projekt budowlano-wykonawczy, obejmujący również projekt wnętrz, domu jednorodzinnego o przeznaczeniu wypoczynkowo-rekreacyjnym w Szczyrku, o powierzchni użytkowej 75m2.

więcej


Dzięki otwartym inwestorom, na drodze koncepcyjnych prób określenia kształtu domu, osiągnięto bryłę luźno nawiązującą do charakteru domu z dachem dwuspadowym, który w założeniu ma stanowić definicję 'nowoczesnej anty-stodoły’.
Wyjątkowa lokalizacja działki budowlanej spowodowała usytuowanie domu w najwyższej jej części, delikatnie obróconego względem stoku, dzięki czemu uzyskano otwarcia widokowe z planowanych w domu pomieszczeń na Skrzyczne oraz skocznię narciarską widoczną po przeciwległej stronie stoków Szczyrku.
Bryła domu współgra z założeniami funkcjonalnymi, które dają możliwość korzystania z domu w dwóch trybach: 1- klasyczne przeznaczenie jednorodzinne (dwoje dorosłych + dwoje dzieci), lub 2-rekreacyjne (3 pomieszczenia 2-osobowe).
Budynek zaprojektowano na działce położonej na wysokości 550 m.n.p.m., z 7° kątem nachylenia terenu, w technologii drewnianej. Zastosowano dwa wykończenia zewnętrzne: deski modrzewiowe elewacyjne, blacha na rąbek stojący. Materiały w swoich naturalnych kolorach komponujące się z przyrodą i otoczeniem. Podobne podejście zastosowano w przypadku wnętrz, gdzie główny środkiem wyrazu są powierzchnie z płyt z jasnej sklejki brzozowej.
Projekt 2018. Realizacja 2020.

DOM W SZCZYRKU
Go to top